OMEGA PHARMA - QUICKSTEP CYCLING TEAM 1 CHAVANEL Sylvain
2 KEISSE Iljo
3 MAES Nikolas
4 STEEGMANS Gert
5 STYBAR Zdenek
6 TERPSTRA Niki
7 VAN KEIRSBULCK Guillaume
8 VANDENBERGH Stijn
TEAM EUROPCAR 11 TURGOT Sébastien
12 CHAVANEL Sébastien
13 COUSIN Jerome
14 GAUDIN Damien
15 GENE Yohann
16 LAMOISSON Morgan
17 THURAU Bjorn
18 VEILLEUX David
RADIOSHACK LEOPARD 21 CANCELLARA Fabian
22 DEVOLDER Stijn
23 IRIZAR ARANBURU Markel
24 JUNGELS Bob
25 POPOVYCH Yaroslav
26 RAST Grégory
27 ROULSTON Hayden
28 SERGENT Jesse
BMC RACING TEAM 31 HUSHOVD Thor
32 BURGHARDT Marcus
33 OSS Daniel
34 PHINNEY Taylor
35 QUINZIATO Manuel
36 SCHÄR Michael
37 VAN AVERMAET Greg Belgium
38 WYSS Danilo Switzerland
SKY PROCYCLING 41 BOASSON HAGEN Edvald
42 EISEL Bernhard
43 HAYMAN Mathew
44 PUCCIO Salvatore
45 RASCH Gabriel
46 ROWE Luke
47 STANNARD Ian
48 THOMAS Geraint
BLANCO PRO CYCLING TEAM 51 BOOM Lars
52 BOL Jetse
53 FLENS Rick
54 TJALLINGII Maarten
55 VAN EMDEN Jos
56 VANMARCKE Sep
57 WAGNER Robert
58 WYNANTS Maarten
KATUSHA TEAM 61 KRISTOFF Alexander
62 GUSEV Vladimir
63 HALLER Marco
64 ISAYCHEV Vladimir
65 KUZNETSOV Vyacheslav
66 PAOLINI Luca
67 SELIG Rüdiger
68 SMUKULIS Gatis
GARMIN - SHARP 71 VAN SUMMEREN Johan
72 BAUER Jack
73 FARRAR Tyler
74 KLIER Andreas
75 KREDER Raymond
76 MAASKANT Martyn
77 RATHE Jacob United
78 ROSSELER Sébastien
FDJ 81 LADAGNOUS Matthieu
82 BONNET William
83 BOUCHER David
84 DELAGE Mickael
85 DEMARE Arnaud
86 FISCHER Murilo Antonio
87 LE BON Johan
88 OFFREDO Yohan
LOTTO - BELISOL TEAM 91 ROELANDTS Jurgen
92 BAK Lars Ytting
93 DE HAES Kenny
94 DEBUSSCHERE Jens
95 GREIPEL André
96 HENDERSON Gregory
97 REYNES MIMO Vincente
98 SIEBERG Marcel
ASTANA PRO TEAM 101 BOZIC Borut
102 GUARDINI Andrea
103 GUARNIERI Jacopo
104 HUFFMAN Evan
105 KAMYSHEV Arman
106 MURAVYEV Dmitriy
107 TLEUBAYEV Ruslan
ORICA GREENEDGE 111 O'GRADY Stuart
112 BEPPU Fumiyuki
113 COOKE Baden
114 DOCKER Mitchell
115 DURBRIDGE Luke
116 KEUKELEIRE Jens
117 LANGEVELD Sebastian
118 MOURIS Jens
VACANSOLEIL - DCM PRO CYCLING TEAM 121 FLECHA GIANNONI Juan Antonio
122 BOECKMANS Kris
123 KREDER Wesley
124 LEUKEMANS Björn
125 LINDEMAN Bertjan
126 SELVAGGI Mirko
127 VAN POPPEL Boy
128 VEUCHELEN Frederik
LAMPRE - MERIDA 131 POZZATO Filippo
132 FAVILLI Elia
133 GRAZIATO Massimo
134 PALINI Andrea
135 PETACCHI Alessandro
136 RICHEZE Ariel Maximiliano
137 VIGANO Davide
138 WACKERMANN Luca
TEAM SAXO - TINKOFF 141 TOSATTO Matteo
142 BRESCHEL Matti
143 CANTWELL Jonathan
144 AAEN JORGENSEN Jonas
145 JUUL JENSEN Christopher
146 KUMP Marko
147 LUND Anders
148 MORKOV Michael
IAM CYCLING 151 HAUSSLER Heinrich
152 BANDIERA Marco
153 ELMIGER Martin
154 GODDAERT Kristof
155 HINAULT Sébastien
156 KLEMME Dominic
157 LARSSON Gustav
158 SARAMOTINS Aleksejs
TEAM ARGOS - SHIMANO 161 DEGENKOLB John
162 CLARKE William
163 CURVERS Roy
164 DE BACKER Bert
165 DE KORT Koen
166 SINKELDAM Ramon
167 STAMSNIJDER Tom
168 VEELERS Tom
AG2R LA MONDIALE 171 CHAINEL Steve
172 APPOLLONIO Davide
173 BAGDONAS Gediminas
174 HOULE Hugo Canada
175 HUTAROVICH Yauheni
176 IGLINSKIY Valentin
177 MINARD Sébastien
178 MONDORY Lloyd
SOJASUN 181 ENGOULVENT Jimmy
182 DANIEL Maxime
183 LABORIE Christophe
184 LEMOINE Cyril
185 MARTIAS Rony
186 PAÏANI Jean Lou
187 SISKEVICIUS Evaldas
188 TALABARDON Yannick
CANNONDALE 191 BODNAR Maciek
192 BOIVIN Guillaume
193 DA DALTO Mauro
194 HAEDO Lucas Sebastian
195 KING Edward
196 KOREN Kristjan
197 MARANGONI Alan
198 SABATINI Fabio
COFIDIS, SOLUTIONS CRÉDITS 201 PETIT Adrien
202 BARLE Florent
203 GARCIA ETXEGIBEL Egoitz
204 GHYSELINCK Jan
205 JOEAAR Gert
206 LABBE Arnaud
207 SIJMENS Nico
208 ZINGLE Romain
TEAM NETAPP - ENDURA 211 KLUGE Roger
212 BARTA Jan
213 DEMPSTER Zakkari
214 DOWNING Russel United
215 EICHLER Markus
216 JARC Blaz
217 SCHILLINGER Andreas
218 WETTERHALL Alexander
MOVISTAR TEAM 221 ROJAS GIL Jose Joaquin
222 DOWSETT Alex
223 ERVITI Imanol
224 GUTIERREZ PALACIOS José Ivan
225 HERRADA LOPEZ Jesús
226 TERUEL ROVIRA Eloy
227 VENTOSO ALBERDI Francisco José
228 VISCONTI Giovanni
BRETAGNE - SECHE ENVIRONNEMENT 231 DELPECH Jean-Luc
233 JARRIER Benoit
234 KORETZKY Clément
235 LAENGEN Vegard Stake
236 MALACARNE Gaël
237 PERICHON Pierre-Luc
238 VACHON Florian
240 LE MONTAGNER Benjamin
EUSKALTEL - EUSKADI 241 BILBAO Pello
242 GARCIA AMBROA Ricardo
243 OROZ UGALDE Juan Jose
244 RADOCHLA Steffen
245 SAEZ Adrian
246 SCHULZE André
248 TAMOURIDIS Ioannis