AG2R LA MONDIALE BAKELANTS Jan
BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto
CHEREL Mickaël
GASTAUER Ben
MONTAGUTI Matteo
NOCENTINI Rinaldo
RIBLON Christophe
VUILLERMOZ Alexis
ASTANA PRO TEAM BOOM Lars
FUGLSANG Jakob
GRIVKO Andriy
LUTSENKO Alexey
NIBALI Vincenzo
ROSA Diego
SANCHEZ GIL Luis Leon
WESTRA Lieuwe
BARDIANI CSF ANDREETTA Simone
BARBIN Enrico
BATTAGLIN Enrico
BOEM Nicola
COLBRELLI Sonny
PIECHELE Andrea
PIRAZZI Stefano
ZARDINI Edoardo
BMC RACING TEAM CARUSO Damiano
DE MARCHI Alessandro
DILLIER Silvan
GILBERT Philippe
HERMANS Ben
MOINARD Amaël
SANCHEZ GONZALEZ Samuel
TEUNS Dylan
VAN AVERMAET Greg
CCC SPRANDI POLKOWICE BOLE Grega
MARYCZ Jaroslaw
MATYSIAK Bartlomiej
PATERSKI Maciej
REBELLIN Davide
RUTKIEWICZ Marek
SCHUMACHER Stefan
TACIAK Mateusz
CULT ENERGY PRO CYCLING DOWNING Russel
GERDEMANN Linus
GULDHAMMER PEDERSEN Rasmus
KIRSCH Alex
MAGER Christian
REIHS Michael
VINTHER Troels Ronning
WEGMANN Fabian
ETIXX - QUICK STEP ALAPHILIPPE Julian
GOLAS Michal
KWIATKOWSKI Michal
MARTIN Tony
MEERSMAN Gianni
STYBAR Zdenek
TRENTIN Matteo
VAKOC Petr
VERONA QUINTANILLA Carlos
FDJ JEANNESSON Arnold
LE GAC Olivier
OFFREDO Yohan
PICHON Laurent
REZA Kevin
ROUX Anthony
VAUGRENARD Benoît
VEIKKANEN Jussi
VICHOT Arthur
IAM CYCLING BRANDLE Matthias
CHAVANEL Sylvain
DEVENYNS Dries
ELMIGER Martin
HOLST ENGER Sondre
REYNES MIMO Vicente
SARAMOTINS Aleksejs
TANNER David
LAMPRE - MERIDA BONO Matteo
CATTANEO Mattia
CONTI Valerio
FARIA DA COSTA Rui Alberto
MORI Manuele
POLANC Jan
SANTOS SIMOES OLIVEIRA Nelson Filipe
ULISSI Diego
VALLS FERRI Rafael
LOTTO - SOUDAL ARMEE Sander
GALLOPIN Tony
LIGTHART Pim
ROELANDTS Jurgen
VAN DER SANDE Tosh
VANENDERT Dennis
VANENDERT Jelle
WELLENS Tim
MOVISTAR TEAM CASTROVIEJO NICOLAS Jonathan
ERVITI Imanol
HERRADA LOPEZ José
IZAGUIRRE INSAUSTI Gorka
ROJAS GIL Jose Joaquin
SUTHERLAND Rory
VALVERDE BELMONTE Alejandro
VISCONTI Giovanni
MTN - QHUBEKA BRAMMEIER Matthew
GOSS Matthew Harley
JIM Songezo
PAUWELS Serge
SBARAGLI Kristian
TEKLEHAYMANOT Daniel
THOMSON Jay Robert
VENTER Jacobus
NIPPO - VINI FANTINI BERLATO Giacomo
COLLI Daniele
CUNEGO Damiano
DE NEGRI Pier Paolo
FILOSI Iuri
MALAGUTI Alessandro
STACCHIOTTO Riccardo
YAMAMOTO Genki
ORICA GREENEDGE ALBASINI Michael
CLARKE Simon
GERRANS Simon
HAYMAN Mathew
IMPEY Daryl
MATTHEWS Michael
MEIER Christian
WEENING Pieter
TEAM CANNONDALE - GARMIN BETTIOL Alberto
HAAS Nathan
HOWES Alex
LANGEVELD Sebastian
MARTIN Daniel
MOSER Moreno
NAVARDAUSKAS Ramunas
SLAGTER Tom Jelte
VILLELLA Davide
TEAM GIANT-ALPECIN BARGUIL Warren
CURVERS Roy
DE KORT Koen
DUMOULIN Tom
HUPOND Thierry
OLIVIER Daan
PREIDLER Georg
TIMMER Albert
WAEYTENS Zico
TEAM KATUSHA CARUSO Giampaolo
KOLOBNEV Alexandr
KOZONTCHUK DmitrIy
LOSADA ALGUACIL Alberto
MORENO FERNANDEZ Daniel
RODRIGUEZ OLIVER Joaquin
VORGANOV Eduard
TEAM LOTTO NL - JUMBO DE WEERT Kevin
KELDERMAN Wilco
LEEZER Tom
LINDEMAN Bertjan
MARTENS Paul
ROOSEN Timo
TANKINK Bram
TEUNISSEN Mike
TEAM ROOMPOT ASSELMAN Jesper
DE MAAR Marc
DUYN Huub
HONIG Reinier
HOOGERLAND Johnny
KREDER Michel
LAMMERTINK Maurits
TERPSTRA Mike
TEAM SKY EARLE Nathan
HENAO MONTOYA Sergio
KENNAUGH Peter
KIRYIENKA Vasil
NIEVE ITURALDE Mikel
NORDHAUG Lars Petter
PATE Danny
POELS Wouter
TINKOFF - SAXO SAGAN Peter
BOARO Manuele
HANSEN Jesper
KISERLOVSKI Robert
KREUZIGER Roman
MAJKA Rafal
VALGREN ANDERSEN Michael
ZAUGG Oliver
TOPSPORT VLAANDEREN - BALOISE DE TIER Floris
JACOBS Pieter
LIETAER Eliot
NAESEN Oliver
SPRENGERS Thomas
THEUNS Edward
VAN HECKE Preben
VANOVERBERGHE Arthur
TREK FACTORY RACING ARREDONDO MORENO Julian
BEPPU Fumiyuki
DIDIER Laurent
FELLINE Fabio
JUNGELS Bob
MOLLEMA Bauke
SCHLECK Frank
VAN POPPEL Boy
WANTY – GROUPE GOBERT GASPAROTTO Enrico
LEUKEMANS Björn
MARCATO Marco
MINNAARD Marco
SELVAGGI Mirko
VAN MELSEN Kevin
VANLANDSCHOOT James
VEUCHELEN Frederik