1 Ben Turner BORA - hansgrohe 3h53'53
2 Marijn Van Den Berg Team Colpack Ballan s.t.
3 Filippo Baroncini W52/FC Porto s.t.
4 Nicolas David Gomez Kelly / Simoldes / UDO s.t.
5 Nicolò Buratti Bardiani-CSF-Faizanè s.t.
6 Alex Vogel Movistar Team s.t.
7 Stan Van Tricht Work Service Marchiol Vega s.t.
8 Kim Heiduk Astana - Premier Tech s.t.
9 Francesco Vergobbi Velo Club Mendrisio s.t.
10 Jarrad Drizners Vini Zabù s.t.
11 Rick Pluimers Movistar Team s.t.
12 Corbin Strong Team Colpack Ballan s.t.
13 Jacob Vaughan CC Etupes s.t.
14 Henok Mulubrhan Team Colpack Ballan s.t.
15 Luke Lamperti Team Colpack Ballan s.t.
16 Oliver Knudsen Velo Club Mendrisio s.t.
17 Viktor Potocki Astana - Premier Tech s.t.
18 Yago Segovia Kometa U23 s.t.
19 Joan Bennassar Kometa U23 s.t.
20 Wessel Krul Movistar Team s.t.
21 Carlos Oliver Caja Rural - Seguros RGA Amateur s.t.
22 Jon Gil Equipo Lizarte s.t.
23 Javier Ibáñez Equipo Lizarte s.t.
24 Marco Ghirlanda Velo Club Mendrisio s.t.
25 Iñaki Díaz Caja Rural - Seguros RGA Amateur s.t.
26 Théo Thomas CC Etupes s.t.
27 José Rebollo Caja Rural - Seguros RGA Amateur s.t.
28 Henri Lawton AG2R Citroen U23 Team s.t.
29 Antonio Nieto Sánchez Equipo Lizarte s.t.
30 Kristjan Hocevar Astana - Premier Tech s.t.
31 Baptiste Lacroix AG2R Citroen U23 Team s.t.
32 Ben Healy Lotto Soudal s.t.
33 Francesc Bennasar Caja Rural - Seguros RGA Amateur s.t.
34 Unai Esparza Equipo Lizarte s.t.
35 Miguel Sánchez Caja Rural - Seguros RGA Amateur s.t.
36 Rémi Verloo CC Etupes s.t.
37 Vojtech Sedlacek CC Etupes s.t.
38 Arnaud De Lie Lotto Soudal s.t.
39 Loris Trastour AG2R Citroen U23 Team s.t.
40 Aitor Alberdi Caja Rural - Seguros RGA Amateur s.t.
41 Alessandro Motti Velo Club Mendrisio s.t.
42 Joris Chaussinand AG2R Citroen U23 Team s.t.
43 Mateo Allard AG2R Citroen U23 Team s.t.
44 David Martín Romero Kometa U23 s.t.
45 Jaime Romero Caja Rural - Seguros RGA Amateur s.t.
46 Jhon Jairo Alonso Caja Rural - Seguros RGA Amateur s.t.
47 Alex Baudin AG2R Citroen U23 Team s.t.
48 Alessandro Santaromita Velo Club Mendrisio s.t.
49 Valentin Retailleau AG2R Citroen U23 Team s.t.
50 Álvaro García Villegas Kometa U23 s.t.
51 Arnau Gilabert Kometa U23 s.t.
52 Unai Aznar Equipo Lizarte s.t.
53 Alex Martín Gutierrez Kometa U23 s.t.
54 Arthur Kluckers Astana - Premier Tech s.t.
55 Pau Miquel Team Colpack Ballan s.t.
56 Marc Brustenga Team Colpack Ballan s.t.
57 Fernando Tercero López Astana - Premier Tech s.t.
58 Julen Arriola-Bengoa Beitia Astana - Premier Tech s.t.
59 Igor Arrieta Team Colpack Ballan s.t.
60 Lukáš Kubiš Team Colpack Ballan s.t.
61 Nurbergen Nurlykhassym Astana - Premier Tech s.t.
62 Asbjørn Hellemose Work Service Marchiol Vega s.t.
63 Anders Halland Johannessen Hagens Berman Axeon s.t.
64 Fábio Fernandes Work Service Marchiol Vega s.t.
65 Michael Garrison Hagens Berman Axeon s.t.
66 Henri Vandenabeele Team NIPPO-Provence-PTS Conti s.t.
67 Alessandro Verre BORA - hansgrohe s.t.
68 Vicente Hernaiz Santamaría Kometa U23 s.t.
69 Antti-Jussi Juntunen Kelly / Simoldes / UDO s.t.
70 Finn Fisher-Black Vini Zabù s.t.
71 Sean Quinn BORA - hansgrohe s.t.
72 Davide Persico BORA - hansgrohe s.t.
73 Juan Ayuso Team Medellín - EPM s.t.
74 Thomas Gloag Kelly / Simoldes / UDO s.t.
75 Tobias Halland Johannessen Team BikeExchange s.t.
76 Gabriele Porta W52/FC Porto s.t.
77 Florian Lipowitz Movistar Team s.t.
78 Mattia Petrucci Lotto Soudal s.t.
79 Ivan Gabriel Petrogalli Velo Club Mendrisio s.t.
80 Lorenzo Milesi Team NIPPO-Provence-PTS Conti s.t.
81 Pablo Castresana Equipo Lizarte s.t.
82 Marlon Garzon Bardiani-CSF-Faizanè s.t.
83 Miguel Salgueiro Movistar Team s.t.
84 Lennert Van Eetvelt Team Medellín - EPM s.t.
85 Filip Maciejuk Team BikeExchange s.t.
86 Casper Van Uden Hagens Berman Axeon s.t.
87 Alex Tolio Team Medellín - EPM s.t.
88 Jesús David Peña Team Medellín - EPM s.t.
89 Lucas Plapp Team BikeExchange s.t.
90 Lev Gonov Team Medellín - EPM s.t.
91 Luca Van Boven Movistar Team s.t.
92 Luca Colnaghi Hagens Berman Axeon s.t.
93 Davide Piganzoli Team BikeExchange s.t.
94 Didier Merchán Team NIPPO-Provence-PTS Conti s.t.
95 Carter Turnbull Team NIPPO-Provence-PTS Conti s.t.
96 Alessio Nieri Bardiani-CSF-Faizanè s.t.
97 Carlos Serra Burguera Velo Club Mendrisio s.t.
98 Jordan Labrosse AG2R Citroen U23 Team s.t.
99 Mika Heming Lotto Soudal s.t.
100 Kévin Vauquelin Work Service Marchiol Vega s.t.
101 Jorge Gutiérrez Equipo Lizarte s.t.
102 Michel Hessman Movistar Team s.t.
103 Mario Vilches Kometa U23 s.t.
104 Felix Engelhardt BORA - hansgrohe s.t.
105 Pavel Bittner Lotto Soudal s.t.
106 Omar El Gouzi Team Medellín - EPM s.t.
107 Daan Hoole Movistar Team s.t.
108 Tim Van Dijke Team BikeExchange s.t.
109 Riccardo Ciuccarelli Team BikeExchange s.t.
110 Reuben Thompson Team NIPPO-Provence-PTS Conti s.t.
111 Laurence Pithie Astana - Premier Tech s.t.
112 Lewis Askey Hagens Berman Axeon s.t.
113 Harrison Wood Bardiani-CSF-Faizanè s.t.
114 Nahom Zerai Work Service Marchiol Vega s.t.
115 Tord Gudmestad Hagens Berman Axeon s.t.
116 Toon Clynhens Team BikeExchange s.t.
117 Anže Skok Kelly / Simoldes / UDO s.t.
118 Yesid Pira Team NIPPO-Provence-PTS Conti s.t.
119 Gleb Syritsa Kelly / Simoldes / UDO s.t.
120 Paul Lapeira Hagens Berman Axeon s.t.
121 Mick Van Dijke Lotto Soudal s.t.
122 Matthew Riccitello BORA - hansgrohe s.t.
123 Gianmarco Garofoli Team BikeExchange s.t.
124 Oscar Dubian Galvis W52/FC Porto s.t.
125 Fran Miholjevic Kelly / Simoldes / UDO s.t.
126 Erik Bergstrom Frisk Kelly / Simoldes / UDO s.t.
127 Jonathan Bögli Team NIPPO-Provence-PTS Conti s.t.
128 Luca Coati W52/FC Porto s.t.
129 Gabriele Benedetti Vini Zabù s.t.
130 Valentin Paret-Peintre Vini Zabù s.t.
131 Hugo Toumire Team NIPPO-Provence-PTS Conti s.t.
132 Michael Belleri Bardiani-CSF-Faizanè s.t.
133 Edoardo Zambanini Vini Zabù s.t.
134 Georg Steinhauser Hagens Berman Axeon s.t.
135 Jacopo Menegotto Vini Zabù s.t.
136 Rafael Pineda Team Medellín - EPM s.t.
137 Paul Lefaure CC Etupes s.t.
138 Brandon Rojas Vini Zabù s.t.
139 Rait Ärm Kelly / Simoldes / UDO s.t.
140 Germán Dario Gómez Team Medellín - EPM s.t.
141 Marco Frigo Vini Zabù s.t.
142 Diogo Barbosa BORA - hansgrohe s.t.
143 Iván Cobo BORA - hansgrohe s.t.
144 William Lecerf CC Etupes s.t.
145 Johannes Staune-Mittet Lotto Soudal s.t.
146 Harold Martin López W52/FC Porto s.t.
147 Timo Kielich W52/FC Porto s.t.
148 Alexandre Balmer Work Service Marchiol Vega s.t.
149 Thibau Nys Work Service Marchiol Vega s.t.
150 Brayan Malaver Lotto Soudal s.t.
151 Yeisson Casallas W52/FC Porto s.t.
152 Lars Boven Work Service Marchiol Vega s.t.
153 Jakub Toupalik W52/FC Porto + 3'24
154 Aloïs Charrin Bardiani-CSF-Faizanè s.t.
155 Eliott Pierre CC Etupes s.t.
156 Pablo Carrascosa Equipo Lizarte + 4'05
157 Adrien Louison CC Etupes + 6'21
158 Loris Hochstrasser Velo Club Mendrisio s.t.
159 Edoardo Sandri Bardiani-CSF-Faizanè + 6'54
160 Unai Iribar Bardiani-CSF-Faizanè + 8'33